Showbox 5000HD

• kvalita
    • ziadne

dobra cena satelitnych pzijmacov

• , zakúpené v Sat. technika Ellano.sk

Čakal som viac od zariadenia takých parametrov, ale som len laik...

• ide vsetko co potrebujem
    • za 2 tyzdne bolo potrebné raz restartovat

pomer cena/vykon je dobrý, ide fast scan a predpripravený na karty. nebolo treba nic nastavovat.

Teletext
HDMI
Full HD
PVR
Skylink READY

Satelitný prijímač ShowBox Vitamín 5000 HD 256MB disponuje UNI čítačkou kariet, prednastavenými programami pre platformu Skylink a 2x CI slotom.

Nová hardwarová verzia Enigma 2 PRE: 256MB RAM, 450 MHz CPU, 2 GB Memory NAND.

4zákazníci neodporúčajú produkt

• kvalita
    • ziadne

dobra cena satelitnych pzijmacov

• , zakúpené v Sat. technika Ellano.sk

Čakal som viac od zariadenia takých parametrov, ale som len laik...

• CPU 450MHz STi7111 SH4 je dost tazko "najvykonnejsi" na trhu ... Satci to porovnat s Optiboxom SX 4

Odporucam sa skor pozriet po inom boxe v rovnakej cene
    ale s lepsimi parametrami

• ide vsetko co potrebujem
    • za 2 tyzdne bolo potrebné raz restartovat

• , zakúpené v Sat. technika Ellano.sk

• Chcel som vidieť excelentný obraz.
    • Enigma nakonfigurovaná a stabilna.
    • Obraz sa nekonal
    • Kvantum nastavení - zbytočných
    • PIP ,rozlíšenie .... aj na 4-6 rôznych tlačidiel na ovladači.
    • Multipip som ešte ani nenašiel , cez tlačitko ovladača nejde - uvidim neskôr.
    • Ostatne vychytavky som neskúšal ,teraz nemam čas - o tom neskôr.

Recenzie na produkt prekonávaju skutočnosť.Kupoval som hlavne pre deklarovaný obraz ,ale obraz dosahuje kvalitu cenovej relácie 100 euro.Môžem porovnať s HD BOX 9105,ktorý je na ovladanie cez ovladač špica.
    Ak radi mačkate ovladač ,tak kupujte - funguje.
    Displej zobrazí len nabeh enigmy a názov programu-toť vsio.
    Za tu cenu neprerobite.

• prečo pišu ze Full HD ked to neni full HD? Len HD, ved je to aj na prednej strane vyrobku vidno :(

:(((((

• , zakúpené v Sat. technika Ellano.sk

• je to velmi kvalitní výrobek

jsem s nim spokojený ,a velmi rád ho doporučím.

• , zakúpené v ASTRASAT

• kvalita obrazu, dva USB čo nemajú aj niektore novšie a drahšie satelity, menu je prehľadné a jednoduché
    • je to starší model ale je OK
    • dúfam že bude spoľahlivý ako jeho starší brat showbox S 300 platinum ktorý som mal bez porúch len nebol HD
    • neviem

dúfam že sa vydarí nerobme si ilúzie je to made in china

• nic
    • po zapojeni prijimaca cez hdmi na plazmu samsung 43E450 kvalita obrazu na hd kanaloch skylink ani zdaleka nezodpoveda
    • privlastku spickovy obraz
    • na starej satelite 2000hd ostrejsi detajlnejsi obraz

v prijimaci je nainstalovana od predajcu nova enigma2 pro
    totalne sklamany vraciam spät
    rad by som videl obraz tohto prijimaca s originalnym softwerom
    aj ked s urcitymi nedostatkami ale hlavne mnohymi preferovanym velmy kvalitnym obrazom
    tymto prispevkom by som nechcem nikoho urazit ani obvinovat
    chcem len upozornit ze pokial nevidite kvalitu obrazu na vlastne
    oci radsej nekupujte
    vyhnete sa tym zbytocnym problemom a sklamaniu ako ja
    pre mna uplne zla kupa nemam ziadny dvovod nechat si tento prijimac
    kto ho chce aj na prehravanie videa- filmov z usb taktiez nedoporucujem prehra toho velmi malo
    full hd mkv ani nezobrazi
    hd xvid prehravanie hodne seka pri pokuse rychlejsie dopredu
    zamrznutie a jedine restart
    div x z nizkym datovym tokom sekanie len obcas ale pri pokuse
    rychlejsie dopredu zamrznutie-restart
    schvalne som isiel do kamennej predajne a predavac trocha neochotne priznal tento problem vraj sa o tom vie ale na odstraneni sa pracuje- ktohovie dokedy
    ak ho chcete kupit- zoberte si zo sebou aj usb kluc s viac filmami a roznymi kodekmi a posudte Vy sami ci budete
    spokojny s korektnym prehravanim
    na heureka cz recenzen pise
    az se dotahne anigma2 k dokonalosti bude to super,jen si nejsem jist jestli neutrpi kvalita obrazu, cim se radi k tomu nejlepsimu

• velmi kvalitny obraz SD a HD (mam skylink)
    • nizka cena
    • stabilna enigma 2 (linux system) (su 2 edicie team robiaci pre Sapro a polsky tim PKT)
    • funkcna RJ45 zasuvka (pripojenie na internet)
    • rychlejsie prepinanie kanalov (nekodovany 1sekunda, kodovany 2-3sek)
    • emu
    • funguju skylink karty (mam ice)
    • funkcny timeshift a nahravanie. da sa jeden kanal nahravat a v ramci aktivneho transpondera prepinat podobne tu takto funguje aj PIP v ramci ranspondera
    • funkcny streaming videa (aktualny program alebo programy z aktualne pouzivaneho transponderu sa daju pozerat na pocitaci, tablete, ...)
    • da sa pristupovat na prijimac cez web rozhranie (citat si EPG, nastavit nahravanie nejakeho programu, dialkovo ovladat prijimac cez telefon)
    • prezeranie si archivov televizii
    • proste funkcie pribudaju doinstalovanim roznych pluginov
    • trochu zlozitejsi system (ale ked sa ho naucite ovladat, ponukne ovela viac moznosti ako povodny system)
    • musi byt zasunuty USB kluc (odkial sa natahuje enigma2) da sa ale za malu sumu poslat do firmy Sapro pre doplnenie o pamat, v ktorej bude enigma2 ulozena.
    • este su tu drobne bugy ale nemaju vplyv na stabilitu a dost casto vychadzaju aktualizacie, takze predpokladam ze sa dost rychlo odstrania. Naprikald sa mi stavalo ze som si pustil film a ten sa po xdesiatkach minut spomalil. stacilo dat auzu a opat play a uz to islo ok.

po instalacii systemu Enigma 2 pre tento prijimac opravujem predoslu recenziu z 27.12.2012 .

2 timy (PKT a team robiaci pre firmu Sapro) upravuju Enigma2 system pre tento prijimac. Vdaka tomuto systemu dostava tento prijimac vyrazne viac moznosti ako bol jeho povodny system.
    RJ45 (LAN) konektor uz sa pouziva na pripojenie na internet. Sapro verzia enigmy je o trochu rychlejsia, PKT zasa stabilnejsia (ani raz sa mi nezasekla). Sapro sa mi sekla raz pri pri nejakej nestandatnej operacii co som robil.

Pri kupe tohto prijimaca si treba davat pozor aby bol od firmy Sapro, ktora pren aj zabezpecuje aktualizacie software.
    Povodne prijimac predavala aj ABcom, Ti mali ale katastrofalnu podporu. Na emaily ani neodpovedali. Na zadnej strane trochu cez horny kryt je nalepka kto dany prijimac dodava.

Jedine co je trosku skoda ze sa nevyraba varianta s 2 tunermi :)

Upraveny prijimac o 256MB pamat predava Sapro pod nazvom "Enigma 2 PRO 256MB Vitamin" takze sa oplati kupit skor ten.