Humax IRHD 5100

Rodičovský zámok
HD

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• Kvalita,rychlost,vzhlad
    • problematicke menu a nastavenie prijimaca,pre motorove anteny.

Po dlhom nastavovani a ladani,som s nim vcelku teraz spokojny...dostatocne spokojny....

• kvalitný obraz,zvuk,signál

• signál bez strát
    • obraz je ostrý
    • bez kockovania
    • certifikovaný na Skylink

Jeden prijímač Humax IRHD 5100S mám už asi 3.rok. Doteraz som nemal ŽIADNY, naozaj ŽIADNY problém. Ani neviem, že ho mám, funguje perfektne. Potrebujem ešte jeden prijímač a tento mám overený 3-ročnou každodennou prevádzkou, preto som si kúpil presne taký istý.

Teletext
Rodičovský zámok
HD

Tradičný výrobca kvalitných satelitných prijímačov prichádza s novým modelom prístroja určeného pre príjem slovenských a českých programov paketu Skylink a CSLINK. Prijímač má zabudovanú čítačku kariet Irdeto certifikovanou pre karty Skylink Irdeto, Skylink ICE a CSLINK Irdeto a 1 CI slot pre ďalšie dekodér.

Rýchlu a jednoduchú inštaláciu vám uľahčí sprievodca, ktorý vás v niekoľkých krokoch prevedie nastavením prijímača a naladenie českých a slovenských programov.

S prijímačom je dodávaná príručka rýchleho nastavenia a podrobný návod na obsluhu, oboje v českom a slovenskom jazyku.

Zdarma je v dodávke HDMI kábel pre pripojenie k vášmu televízoru.

Na čelnom paneli je prijímač vybavený zeleným LED displejom, ovládacími tlačidlami pre prepínanie programov ovládanie hlasitosti a vstup do menu. Pod otváracím krytom sa ukrýva čítačka kariet Irdeto, CI slot pre dekodér a USB konektor pre pripojenie externého disku, na ktorý si môžete nahrávať vaše obľúbené programy.

Na zadnom paneli nájdete F konektor pre pripojenie satelitné antény, 1x scart konektor, 3x cinch konektor A / V, S / PDIF optický výstup zvuku, HDMI konektor, Ethernet a USB.

Diaľkový ovládač je prehľadný as dostatočne veľkými tlačidlami. Navyše ho môžete naprogramovať na ovládanie vášho TV, DVD, AUDIO zariadenia.

Vďaka USB konektoru môžete k prijímaču pripojiť harddisk a prehrávať obľúbenú hudbu (MP3, MP3 Pro), prezerať fotografie (jpeg).

Prijímač umožňuje použítím funkcie PVR nahrávať relácie na externý USB harddisk. Je možné pripojiť HDD v systéme NTFS (len čítanie - MP3, JPEG, XviD), FAT32 (čítanie a kopírovanie - MP3, JPEG, XviD) a ext3 (čítanie, kopírovanie, aj nahrávanie - digitálny TV / rádio, MP3, JPEG, XviD ). Nahrávanie prijímačom je možné len na úložisko naformátované do ext3 as kapacitou väčšou ako 40 GB, je teda nuné použiť externý harddisk!

Prijímač umožňuje pripojený USB harddisk naformátovať na ext3 a určiť zariadenie, ktoré sa má použiť pre nahrávanie.

Nahrávať možno len jeden program, zároveň je možné sledovať iný program z rovnakého transpordéru a to aj kódovaný.

Počas nahrávania môžeme použiť aj funkciu Timeshift. Nahrávky sú ukladané Rozkódovanie vo formáte *. ts a obsahujú všetky vysielané audioverze.

Ak nahráme zakódovaný program bez dekódovacej karty, je uložený zakódované. Pri prehrávaní je potom nutné dekódovaciu kartu vložiť do prijímača.

Prehrávanie je možné štandardnú rýchlosťou alebo zrýchlene vpred / vzad rýchlosťami (2, 4, 8, 16, alebo 32x). Nahrávky nie je možné v prijímači strihať.

Všetky pripojené zariadenia cez USB nesmie odoberať viac ako 800mA dohromady!

Tento model má nainštalovaný softvér s podporou internetových funkcií Topfun, YouTube, Picasa!

Parametre prístroja:

• Rozmery 280 x 45 x 200 mm
  • Hmotnosť 1,3 kg
  • Spotreba energie max 31W, v poh. režime pod 0,5 W
  • USB 2.0 host (5V, max 500 mA)
  • Voľba formátu obrazu 4:3, 16:9
  • Video rozlíšenie: 1080i, 720p, 576p, 576i
  • Teletext
  • Titulky
  • EPG programový sprievodca
  • Časovač
  • Timeshift

Podrobná recenzia prijímača vyšla v časopise SAT & DVB-T magazín v čísle 1 / 2011.

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• Kvalita,rychlost,vzhlad
    • problematicke menu a nastavenie prijimaca,pre motorove anteny.

• kvalitný obraz,zvuk,signál
    • nefunguje Youtube

kupoval som ho aj kvôli Youtube

• - primeraný obraz
    • - dizajn
    • - certifikácia Skylink (čo je z niektorých hľadísk zároveň mínus
    • - spoľahlivosť
    • - nenáročné ovládanie
    • - diaľkové ovládanie sa mi javí veľmi dobré
    • - mediálny prehrávač v ňom prehrá relatívne širokú škálu formátov (samozrejme s media playermi neporovnateľné)
    • - nie je možné regulovať hlasitosť pri programoch v Dolby
    • - certifikácia Skylink (čo je z niektorých hľadísk zároveň plus)
    • - funguje iba s niektorými WiFi kľúčmi (mne nešiel ani jeden z troch), takže si musíte kúpiť drahý orginál (presnejšie predražený), ináč prídete o polovicu funkcií.
    • - nahrávky nedostanete von (nahrávajú sa zakódované a do špeciálneho súborového systému ale to súvisí so Skylink certifikáciou)
    • - veľmi dlhé vypínanie a aj relatívne dlhé zapínanie (opäť súvisí so Skylink certifikáciou - pri vypínaní sa robí aktualizácia)

Príjmač som si kupoval v Nay a nekupoval som ho po dlhodobom výbere, ako to zvyknem robiť. Proste mi v nedeľu odišiel môj skvelý Octagon SF-918HD, tak som išiel a kúpil to naj, čo práve mali.
    S príjmačom som viac menej spokojný, ale to že pri tých zopár programoch, ktoré majú Dolby zvuk musím stišovať priamo na TV, to ma mrzí. Takisto mohol byť príjmač univerzálnejší čo sa týka WiFi kľúčov. Vyskúšal som tri a ani jeden nesadol (TP-Link TL-WN722N, ďalej WiFi od Ferguson Ariva HDPlayer...).
    Takisto ma mrzí, že zo Skylink certifikovaných príjmačov sa nedajú používať nahrávky mimo príjmačov.

• veľmi prehľadné menu v SK jazyku
    • bez kockovania
    • certifikovaný na Skylink

• spoľahlivosť
    • pekný obraz
    • trochu dlhší nábeh po zapnuti

V celku som spokojni

• - kvalita obrazu
    • - sprievodca
    • - nezobrazuje nazov stanice na displeji

Spokojnost, ale este som nevyskusal nahravanie na HDD

• , zakúpené v eTECHSHOP.sk

• Spoľahlivosť. Jednoduchá obsluha.
    • Príliš veľká univerzálnosť dialkového ovládača možnopre niekoho dobrá ale spravidla nevyužívan a komplikuje ovládanie.

Veľmi dobrý prístroj za primeanú cenu

• , zakúpené v Sat. technika Ellano.sk

• rychle menu, super obraz, aktualizacie kanalov

rychle menu, super obraz, aktualizacie kanalov, poznal som tento produkt

• Absolutne nefunkčný prímač..vzhľadom ku cene úplná katastrofa!

Nekupujte ho!

• Velmi dobrý,

líbí se mi moc škálu Humax produktů